PLC işlemleri için uygulamalı PLC kursu hizmetleri sağlanmaktadır.
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Uygulamalı PLC Kursu

Uygulamalı PLC Kursu

uygulamalı PLC kursu

Teknolojinin gelişimiyle makineler, sistemler ve tesisler birçok makine ve ekipmandan oluşmaktadır. Bundan dolayı oldukça karmaşık sistemler ortaya çıkmaktadır. Bu sistemlerin kontrol edilmesini kolaylaştırmak için PLC programı geliştirilmiştir. Bu program ile otomasyon işlemleri oldukça kolaylaştırılmaktadır. Tesislerin ve farklı sistemlerin ihtiyaçları olan PLC işlemleri için uygulamalı PLC kursu hizmetleri sağlanmaktadır. Sürekli olarak ihtiyaç duyulan bir işlem olması nedeniyle PLC kursları için çok sayıda hizmet veren firma bulunmaktadır. Bundan dolayı seçim hususunda uygulama yaptıran yerleri tercih etmek avantajınıza olacaktır. Elbette ki profesyonel bir anlamda PLC kursu alıyor olmak; beraberinde çok sayıda farklı önemli kazanımları da getirmektedir.

Uygulamalı PLC Kurslarının İçerikleri

PLC kursları arasında örnek çözümleri ve uygulamaları ile en avantajlı olan kurs olmaktadır. Böylece katılımcılar teorik bilgilerin yanı sıra uygulama da yaparak pratik de kazanmaktadır. İşleyişi görmekte ve anlaması kolaylaştırılmaktadır. Bu kapsamda uygulamalı PLC kursu içerikleri;

  • PLC programının tanıtılması ve içeriği hakkında açıklama
  • Değişken tanımlama
  • Giriş ve çıkış elemanlarının tanımlanması
  • PID komut kullanımı
  • Program komutları
  • Kodlama sistemleri
  • Devre Dizaynı
  • Zamanlayıcı ve sayıcıların işlevleri
  • Veri Türlerinin okunması gibi temel PLC kursu işlemlerinin yanı sıra uygulamalı örneklerin çözülmesini kapsamaktadır.

Bu örnekler röle uygulamaları, direnç ve akım ölçümü uygulamaları, seri ve paralel devre uygulamaları NTC ve PTC uygulamaları gibi temel elektronik devre uygulamaları olmaktadır.

Uygulamalı PLC Kurslarının Faydaları

PLC kursları temel, ileri ve uygulamalı kurslar gibi birkaç farklı şekilde sunulmaktadır. Bu kurslar arasında en faydalı verimli olarak öne çıkan uygulamalı PLC kursu olmaktadır. Zira kursiyer hem teknik bilgi öğrenmekte hem pratik yapmaktadır. Böylece öğrenmek daha kolay olmaktadır. Uygulamalı PLC kursları ile otomasyon sistemleri kontrolünü öğrenmeniz için faydalı kurslar sunmaktayız. Üstelik uygun fiyatlarla uygulamalı PLC kurslarımızdan faydalanmanız da mümkün olmaktadır. PLC programını öğrenmek isteyenler için kaliteli hocalarımızla sizleri buluşturuyoruz. Firmamız, PLC kursu konusunda uluslar arası kalite standartlarını sizlere sunabiliyor. Bu sayede mükemmel çözümlere imza atarak; uygulama PLC kurslarına mükemmel çözümler sunabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir