PLC ileri düzey deney seti ile çok karmaşık olan pek çok ürün
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Üretimde Büyük Yardımcı: PLC İleri Düzey Deney Seti

Üretimde Büyük Yardımcı: PLC İleri Düzey Deney Seti

PLC ileri düzey deney seti

Ekipmanlar çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar teker teker üretildikten sonra birleştirilmesi ile oluşmaktadır. Ancak söz konusu yeni bir tasarım olduğunda üretim yaptığınız sistemleri değiştirmek çok kolay olmamaktadır. Üretimin kolay olması, yeni ürünleri üretimi için kolayca adapte olunabilen sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için PLC sistemler geliştirilmiştir.  PLC ileri düzey deney seti ile çok karmaşık olan pek çok ürün dahil üretilebilmektedir. Bu sistemin en büyük avantajı az yer kaplaması ve çok az arızalanmasıdır. Çevre koşullarından etkilenmemektedir.

PLC İleri Düzey Deney Setlerinin Özellikleri

PLC yani Programmable Logic Controller kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçeye Programlanabilir Lojik Kontrolörler olarak çevrilen PLC aslında kumanda ve kontrol elemanlarıdır.  Standart bir kumanda işleminde mantık işlemleri, yapılan işi kaydedebilmesi için bellek fonksiyonları, zamanı ölçmek için sayaç bulunmaktadır. Bu özellikleri PLC ileri düzey deney seti özellikleri içinde hazır olarak sunulmaktadır. Daha basit bir programlama yapılarak bütün problemler çözülmüş olmaktadır. Hazır fonksiyonlara sahip olduğu için kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Kumanda sistemlerine oran ile daha az kablosu bulunmaktadır.

PLC ileri düzey deney seti

Firmamızın sunmuş olduğu deney setleri uluslar arası kalite standartlarını karşılayabilecek bir kapasitede olduğu için firmamızın; yüksek kalite standartlarında bir deney setini sizlere sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Böylece her geçen gün sektörde lider olmak konusunda iddiasını başarılı bir şekilde yansıtan firmamız; yeni nesil eğitimlere de imzasını atmaktadır.

PLC İleri Düzey Deney Setlerinin Kullanım Alanları

İmalattan tarıma ve sanayiye kadar çok geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Sıralı bir şekilde çalıştığı için özellik ile asansör sistemlerinde ve paketleme işlemlerinde kullanılmaktadır. Doğrusal ya da döner bir şekilde hareket edebilmektedir. Hareket edebilme özelliği tekstil ve film üretiminde kullanılmasını sağlamaktadır. Sıcaklık, basınç gibi parametreler ayarlanabildiği için plastik enjeksiyonda kullanma imkanı sunmaktadır. Bu esnada bütün parametreleriniz kayıt altına alınmaktadır. Verileri, giriş ve çıkışları takip edebilirsiniz. İşlerinizi hem kolay hem de güvenilir bir şekilde yapabilmek PLC ileri düzey deney seti sistemlerini sizler ile buluşturuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir