PLC otomosyon kursu cihazlarla ilgili temel ve ileri seviyede
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Temel Seviye PLC Otomosyon Kursu

Temel Seviye PLC Otomosyon Kursu

PLC otomasyon kursu

Endüstriyel üretim sektöründe karmaşık makineler kullanılmaktadır. Makineleri izleme ve gerekli işlemlerin yapılmasını eskiden insanlar yapardı. Zorlu ve zahmetli olan bu işte insanlardan kaynaklanan bazı hatalar olabiliyordu. Programlanabilir Mantık Denetleyici yani PLC cihazlar kullanılmaya başladı. PLC otomosyon kursu cihazlarla ilgili temel ve ileri seviyede eğitim vermektedir.

PLC’lerin aktif olarak kullanılmaya başlamasından sonra makineleri izleme işinde insan unsuru ortadan kaldırıldı. Günümüzde mikroişlem tabanlı PLC’leri programlamaya yönelik becerilerin geliştirilmesi insanlara yüklenmiş oldu. Kurslarda verilen eğitimler endüstriyel tasarımcılar için çok önemlidir. Otomasyonun avantajlı olarak kullanıldığı diğer alanlarda da PLC eğitimlerine ihtiyaç vardır.

PLC Otomasyon Kursu Sistemi

Yapılan her bir kursun bir hedefi vardır. PLC otomasyon kursu hedefine ulaşabilmek için kursiyerlerine aktif öğrenme yöntem ve tekniklerini kullanarak eğitim vermektedir. Dersler alanında uzman bilgi sahibi kişiler tarafından yapılacaktır. Dersler yüz yüze anlatım şeklinde gerçekleşeceği gibi derse ait notlar elektronik ortamda da verilecektir.  Elektronik ortamda verilen notları kursiyerlerin daha sonra kullanma imkanı olacaktır.

PLC otomasyon kursu

Eğitim bilgileri yalnızca teorikte kalmayacaktır. Pratik ve uygulama için atölyeler vardır. Atölyelerde kursiyerler için PLC cihazlarına bağlanabilecek uygun modelde dokunmatik ekran, bilgisayar ve PLC gibi materyaller bulunur. Atölyeler bilgilerin pratiğe dökülmesinde aktif rol oynamaktadır.

PLC Otomasyon Kursu Sonucu

Endüstriyel Otomasyon, Elektrik-Elektronik alanlarında eğitim alan lise, yüksekokul ve üniversite öğrencileri dahil olmak üzere elektronik alana ilgi duyan herkes kursumuzun imkanlarından faydalanabilir. 30 ders saati süren kurs eğitiminden sonra kursiyerlerin başarısını değerlendirmek için çoktan seçmeli sınav yapılır. 45 ve üzeri alanlar başarılı sayılır.

Başarılı sayılan PLC otomasyon kursu katılımcılarına Kurs Belgesi sertifikası verilir. Kursumuzu başarı ile bitirenler PLC otomasyon sistemlerinin kontrol ve esaslarını, programlama dillerini bilir. Programlama komutlarını kullanarak temel programlama konutlarını, zamanlayıcıları ve giriş çıkışları uygulayabilir. Uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde PLC kursu programlarına dahil olmak istiyorsanız; bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece yüksek kalite standartlarında bir teknik donanıma sahip olabileceğiniz gibi tam anlamıyla profesyonel manada bir kurs programına da dahil olmanız mümkün olacaktır. Ayrıcalıklı kurs programımızla tanışmak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir