Temel PLC eğitimi iş sahasında daha verimli olabilmek
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Temel PLC Eğitimi Ve PLC Özellikleri

Temel PLC Eğitimi Ve PLC Özellikleri

Temel PLC eğitimi

PLC programlanabilir mantıksal denetleyicidir. Fabrikalardaki imalat hatalarını makinaların kontrolünü yapan algılayıcılardan aldığı bilgileri iş elemanlarına ileten mikroişlemci tabanlı bir cihazdır. PLC denetimde sayısal olarak elektronik bir sistemdir. Bu elektronik sistem sayısal veya analog giriş ve çıkışları sayesinde makine işlemcilerin birçok işlevini kontrol eder. Bununla birlikte bu cihaz sıralama, veri sayma, veri işleme, karşılaştırma gibi fonksiyonları programlama desteğiyle giriş ve çıkışları değerlendiren bellek, giriş ve çıkış, CPU ve programlayıcı özelliktedir. Temel PLC eğitimi iş sahasında daha verimli olabilmek için elektriksel gürültülere, ısı farklarına, makinenin darbe ve titreşimlere karşı daha dayanıklı tasarlanmakta ve geliştirilmektedir.

PLC’nin Kullanım Alanı

PLC sistemi iş sahasında meydana gelen aksilikleri, değişimleri ve hareketleri ölçerek gelen bilgileri yazarak kullanılan programlara göre bir değerlendirmektedir. Değerlendirilen bu işlemler sonucu ortaya çıkan bu sonuçları kumanda ettiği elemanlar ile sahaya yansıtır. PLC’nin kullanım alanları günümüze kadar hızlı bir gelişim sağlamıştır. Birçok gıda sektöründe, kimya sektöründe, marketlerde, rafinelerde kullanılmaktadır. Temel PLC eğitimi elektronik sektöründe hızlı bir şekilde gelişmekte ve otomasyon alanlarında mühendislere ışık olmaktadır. İmalat, sanayi, tarım, enerji üretimi, kimya sanayi, endüstrinin her alanında kullanılmaktadır. PLC teknolojilerinin kullanım alanının her geçen gün genişlediği bilinmektedir. Bu kapsamda yapacağınız ayrıntılı bir araştırma önemli avantajları da beraberinde getirecektir.

Temel PLC Eğitiminde Veri Yönetimi Nedir?

Temel PLC eğitimi dört aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; sıra kontrol, hareket kontrol, süreç denetimi ve veri yönetimidir. PLC ile veri toplama, inceleme, işleme son yıllarda gelişmiştir. Veri yönetimi denetlediği süreç hakkında veri toplayıcı olarak kullanılabilir. Daha sonra veri denetleyicinin belleğindeki referans veri ile karşılaştırarak rapor alımını başka bir aygıta aktarabilmektedir. Bu sistem ile en büyük işleme sistemlerinde, kâğıt, metal gibi büyük uygulamalarda kullanılabilmektedir. Bu denetleyiciler ile sizlere hatasız, kontrollü ve zarar etmeyen iş uygulamaları sunmaktayız. Hemen her seviye PLC eğitimi söz konusu olduğunda firmamız; uluslar arası kalite standartlarını sizlerle buluşturacaktır. Bu kapsamda yüksek kalite standartlarını kapsayan hizmetlerimizle tanışmak için firmamıza başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir