İleri seviyede PLC eğitimi kişilerin mikroişlem tabanlı sistemi
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Sistem ve İleri Seviye PLC Eğitimi

Sistem ve İleri Seviye PLC Eğitimi

İleri seviyede PLC eğitimi

Herhangi bir probleme bağlı olmadan üretilmiş olan kuman ve kontrol elemanları PLC olarak anılmaktadır. Bütün kumandalarda olduğu gibi PLC cihazlarında da bellek fonksiyonları, sayıcı ve zaman gibi elemanlar bulunur. İleri seviyede PLC eğitimi kişilerin mikroişlem tabanlı sistemi en iyi tanımak ve en iyi şekilde değerlendirebilmek içindir.

Sistem için gerekli olan bütün elemanlar markalar ve firmalar tarafından hazırlanmaktadır. Hazırlanan basit bir yazılımla bütün problemleri çözecek sistem bir araya getirilebilir. Kumanda devresinin aktif çalışması yazılımla sağlanmaktadır. Yazılımla işlerlik kazanır olması sistemi daha kolay ve emniyetli kılmaktadır.

İleri Seviye PLC Eğitiminin Amacı

PLC firmaları veya özel kurumlar öğrenciler, öğretmenler ve temel seviyede bilgiye sahip meraklılar için zaman zaman ileri seviye PLC eğitimi yapmaktadır. Ders saatleri ve fiyatları farklılık gösterebilir. Ancak ileri seviyedeki eğitim için ortalama 30 ders saati planlanır. Verilen eğitimle katılımcıların ileri düzeyde PLC projelerini donamım ve yazılımsal olarak gerçekleştirmesi amaçlanır.

PLC sistemi çok avantajlı olduğundan daha fazla tercih edilir. Bundan dolayı gerçekleştirilen eğitimlere talep fazla olur. Sistemin avantajları;

 • Daha az yer tutar
 • Daha az arıza yapar
 • Kötü çevre şartlarından kolay etkilenmez
 • Kablo bağlantısı daha azdır
 • Hazır fonksiyonları kullanma imkanı tanır
 • Giriş ve çıkış durumları izlenebilir

İleri seviyede PLC eğitimi

İleri Seviye PLC Eğitimi İçeriği

İşletmelerde ve sahada elektronik bakım onarımcısı olarak faaliyet gösteren, elektrik, elektronik, otomasyon ve mekatronik alanında çalışanlar eğitime dahil olabilir. Verilen eğitimde teorik bilginin yanı sıra pratik de yaptırılmaktadır. Pratikler uygulama salonlarında veya atölyelerde gerçekleşmektedir. Eğitimin içeriğinde şunlar bulunur;

 1. Temel seviye bilgilerinin kısaca hatırlatılması
 2. Program yapısı ve program blokları
 3. PLC ile analog işlemler
 4. PLC step motor ve hız kontrolü
 5. Dokunmatik panel programlama

Katılımcılarımıza ileri seviye PLC eğitimi sonunda yazılım sertifika, PLC serileri seçim rehberi ve ders dokümanları vermekteyiz. Elbette ki iler seviyede PLC eğitimi alıyor olmak; sizi sektörde bir adım öne taşıyacak olan bir kazanım olarak tanımlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir