Sıfırdan PLC kursu eğitimleri ile kişilere cihaz ve programlama
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Sıfırdan PLC Kursu Eğitimleri

Sıfırdan PLC Kursu Eğitimleri

sıfırdan PLC kursu

PLC olarak kısaltılmış olan ifadenin İngilizcesi Programmable Logic Controller olup Türkçe ’ye Programlanabilir mantık denetleyici olarak geçmiştir. PLC aslında bir mikrobilgisayar sistemidir. Bu sistem sayesinde algılayıcılardan aldığı bilgiyi kendine yüklenen programa göre işlemektedir. İşlemeyi ve sonuçlarını iş elemanlarına aktarır. Sıfırdan PLC kursu eğitimleri ile kişilere cihaz ve programlama hakkında gerekli bilgileri sunmaktadır.

Mikroişlem tabanlı PLC cihazı ile ilgili yapılan kurslar iki türlüdür. Birincisi temel seviye PLC kursudur. bu kurslara katılmak için hiçbir ön şart yoktur. Sektörle alakalı herkes katılabilir. İkinci kurs çeşidi ise ileri seviye PLC kursudur. Buraya katılabilmek için temel bilgilere sahip olmak gerekir.

Sıfırdan PLC Kursunun Amacı

Düzenlenen  PLC kursu çeşitleri genellikle aynı amacı hedeflemektedir. Ana amaç;

  • PLC cihazının yapısını öğretebilmek
  • Programlama mantığını örneklerle anlatmak
  • Genel veri komutlarının kullanımına dair program yazılımını uygulamalı olarak aktarmaktır.

sıfırdan PLC kursu

Amaçların içeriği PLC cihazının modeline ve yapısına göre çeşitlendirilir. Yüz yüze yapılan derslerle öncelikle teorik bilgilendirme yapılır. Teorik olarak edinilen bilgiler atölyelerde pratiğe ve uygulamaya dökülür. Kursu bitiren kursiyerler yapılacak işe uygun PLC seçimini yapabilir, PLC programlamasını doğru yapabilir ve PLC merdiven diyagramını doğru kurabilecek bilgi ve deneyime sahip olacaktır.

Uygulamalı Sıfırdan PLC Kursu

Makine, bilgisayar gibi konularda verilen kurslarda uygulama şarttır. Kursumuz, katılımcılara derste bir fiil bilgi aktarımı yapmaktadır. Bilgi aktarımının ardından ileride kullanım sırasında gerekli olabileceği düşüncesi ile ders notları dijital ortamda kursiyerlere verilir. Bunların yanında kursumuz uygulamalı eğitime çok önem verir.

Her bir katılımcı sıfırdan PLC kursu eğitimleri sırasında birebir şekilde eğitim setleri üzerinde deneme yapar. Denemeler ve uygulamalar neticesinde kursiyerlerimiz tüm bilgilerini kalıcı ve anlaşılır olması için pratiğe döker. Sıfırdan verilen PLC dersleri ortalama 26 saat sürer. 26 saat sonrasında katılımcılar PLC programlamayı öğrenecektir. Bu kurslar sayesinde son derece kapsamlı bir şekilde PLC konusunda bilgi sahibi olabilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla birlikte yeni nesil teknolojilere dair ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz de mümkün olacaktır. Siz de nitelikli bir şekilde sunmuş olduğumuz kurslardan faydalanmak istiyorsanız; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir