bu işi yapacak yetişmiş elemanlara ihtiyaç vardır; bu sebeple, pnömatik kursu
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

  Pnömatik Kursu

  Pnömatik Kursu

pnömatik kursu

Neredeyse her endüstri kolunda kullanılmakta olan pnömanik sistemler, günümüzde insan görünümlü robotların hareketlerini sağlamak için de kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işi yapacak yetişmiş elemanlara ihtiyaç vardır; bu sebeple, pnömatik kursu önem kazanmaktadır. Pnömatik sistemlerin avantajı fazla olduğu için,bu sistemlerin kullanımı yaygınlaşmaktadır. İçinde gaz yerine hava dolaştığı için patlama riski yok denecek kadar azdır.  Montajı ve kullanımı basittir. Sökülüp taşıma durumunda tekrar kurulumu basittir. Uzun süre kullanılmaktadır. Çalışma hızı diğer sistemlerden iyidir ve daha ekonomiktir. Bu sistemleri kullanmak uzmanlık istemektedir. Gerekli teknik bilgilerin alınmış olması gerekmektedir. Bu amaçla açılmış kurslarda teknik elemanlar yetiştirilmekte ve  çalışma hayatında istihdam sağlanmaktadır.

Pnömatik Kursunda Neler Öğrenebiliriz?

 Bu eğitimleri alan kursiyerlerin, pnömatik sistemin devre elemanlarının isimlerini, ne işe yaradıklarını, iç yapılarını öğrenmek öncelikli işleridir. Pnömatik devrelerinde oluşabilecek arızaları bulup giderebilme konusunda bilgi edinmek,  pnömatik devre tasarımlarının en az  basit olanlarını yapabilmek, bakım ve bakım yaparken dikkat edilecek hususları öğrenmek, pnömatik devre çizimi yapabilmek gibi konularda eğitimler verilmektedir. Pnömatik kursu konusunda, bu eğitimleri alacak olan kursiyerlerin teknik bir bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. ustalar, teknisyenler, mühendisler, meslek yüksek okulu mezunları ya da öğrencileri teknik bakım elemanları bu kurslara kendilerini geliştirmek için katılabilirler. Bazı belediyelerin ücretsiz kursları bulunmakla birlikte bizlerde özel eğitim kurumları olarak uygun fiyatlara bu amaca hizmet etmekteyiz.

Kursiyerler Nerelerde Çalışabilir?

Gıda, tekstil, dayanıklı tüketim maddeleri, demir-çelik sektörü, kimya sektörü, mobilya sektörü, her türlü endüstriyel makine ve yedek parça üretimi yapan sektörlerde çalışabilirler. Bu sektörlere hazırladığımız elemanlar, bakım onarım, üretim hatları operatörleri, Ar-Ge ve tasarım teknik elemanı olarak çalışabilirler. Teknik ve ara eleman ihtiyacının fazla olduğu günümüz koşullarında amacımız; bu tür eleman ihtiyacını karşılamaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir