Uygun PLC kursu fiyatı ile siz de bu haberleşme ortamlarını
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Programlama Kursu

PLC Programlama Kursu

PLC kursu fiyatı

Programlanabilir Lojik Kontrolörler adı verilen PLC programlamanın PG ya da PC ile arasındaki haberleşme ortamının yaratılması için başvurduğu farklı çözümler yer almaktadır. Bunlar arasında ISA yuvası üzerinden yapılmakta olan haberleşme, PCI yuvası üzerinden yapılmakta olan haberleşme ve PCMCIA yuvası üzerinden yapılan haberleşmelerin yanı sıra çıkış noktası olan USB ile de haberleşme ortamı sağlanmaktadır. Uygun PLC kursu fiyatı ile siz de bu haberleşme ortamlarını detaylı bir şekilde öğrenebilir ve kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

STEP 7 İle Tüm İşleriniz Hazır Hale Gelebilmektedir

Haberleşme ortamlarını sırasıyla anlatmak gerekirse ilk adımda PC ve PLC bağlantısına ihtiyaç vardır. Bu iki cihazın haberleşme ortamının gerçekleştirilmesi için öncelikle MPI adaptörünün tüm ayarlarının yapılması gerekecektir. Bu işlem için kullanılan program Interface, STEP 7 ile işleme hazır hale getirilmektedir. Ardından ikinci adımda PC ve PLC arasında yer alan ve bir haberleşme protokolü konumunda bulunan MPI’ıngereken özelliklerinin yapılması gerekecektir. Bu adımın detayları için PLC kursu fiyatı araştırmaları yapabilir ve kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

PLC kursu fiyatı

PLC Programlarında Kullanılmakta Olan Adres Alanları Nelerdir?

PLC programlamalarında kullanılan adres alanları dört şekilde gruplandırılabilmektedir. Bunların arasında yer alan Bit, en küçük hafıza birimi olan ve dijital sistemlerde tercih edilmektedir. Bir Bitlik alan içerisinde de 0 ya da 1 verisi depolanabilmektedir. Bu adresler bitsel işlem yapan komutlar tarafından kullanılmaktadır.

Diğer bir adres alanı ise Byte‘dır ve 1 Byte 8 Bitlik bir hafıza alanı barındırmaktadır. Üçüncü adres alanına ise Word adı verilir ve bu adres alanı da içerisinde 2 Byte kadar bir alanı barındırır. Bit bazından söylemek gerekirse Word alanı içerisinde 16 bit kadar bir hafızayı temsil etmektedir.

Son olarak da Double Word olarak adlandırılan hafıza alanı, içerisinde 2 Word kadar alanı barındırır. Bu ve bunun gibi daha detaylı bilgiler için dilerseniz bizimle PLC kursu fiyatı araştırmaları yapabilir ve tüm işlerinizi bu kumanda aracılığıyla yapabilme kolaylığına erişebilirsiniz. Firmamız PLC kursunu mümkün olan en ideal fiyat aralığında sunabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir