PLC Programlama Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Programlama Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

PLC Programlama Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

PLC dersi

Programlanabilir Lojik Kontrolörler adı verilen PLC programlama sistemi, kumanda ve kontrol elemanı göreviyle kullanılmaktadır. PLC dersi kapsamında öğretilen programlama alanları da oldukça geniş bir yelpazeyi içerisinde barındırmaktadır. Çoğu zaman imalat sanayi, tarım, kimya ve enerji üretiminde kullanılan bu uygulamanın genel olarak tercih edildiği alanlar ise 4 başlıkta incelenebilir. Bunlar sıra kontrol, hareket kontrolü, süreç denetimi ve veri yönetimi başlıkları altında yer alır. PLC dersi konusunda uzman olan firmamız; sorunsuz ve nitelikli PLC dersinin adresi konumunda bulunmaktadır.

PLC Programlama Neredeyse Her Alanda İşinizi Kolaylaştırmak İçin Hazır

PLC dersi alanlara sunulan bilgilerde ilk olarak en geniş kapsamlı ve önemli özelliği olarak bilinir. Bu ürün sıralı çalışma, sahip olduğu çalışma yöntemi bakımından incelendiğinde röleli sistemlere daha yakın olduğu söylenebilir. Ayrıca sıra kontrol adlı çalışma çoğu zaman asansör sistemleri ve paketleme sistemleri içerisinde kullanılmaktadır. Diğer bir çalışma olan hareket kontrolü ise, kartezyen robotlar, film, kauçuk, kumaş ve tekstil üretiminde özel olarak tercih edilmektedir.

PLC dersi

PLC’nin sahip olduğu sıcaklık, basınç, debi, hız veya ağırlık gibi parametreler de başka bir çalışma alanı olan denetleme yeteneği ile ilgilidir. Örnek plastik enjeksiyon makineleri ve ısıtma fırınlarını da bu çalışma başlığı altında örnek vermek mümkündür. Son olarak da denetleyici belleği içerisinde bulunan referans veri ve rapor alımı için kendisinden başka aygıtlara aktarımı sağlanan veriler, kağıt, metal ve yiyecek işleme gibi alanlar da ayrıca tercih edilmektedir.

PLC Dersi Alarak Veri Akışınızı Hızlandırabilirsiniz

Havalandırma ve soğutma tesislerinin yanı sıra paketleme ve ambalaj sistemlerinde de sıklıkla kullanılan PLC programlama birçok alanda özel olarak tercih edilen bir uygulamamızdır. Taşıma sistemlerinde, otomobil endüstrisinde, çimento sanayisinde, klima ve asansör tesislerinde, aydınlatma ve vinç tesislerinde de kullanılan bu uygulama, günümüz teknolojisi ile oluşturulan robot tekniği içerisinde de sıklıkla başvurulan uygulamalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kendi alanınızda daha kolay ve düzenli bir işlem için PLC dersi almanız, sizin de veri işlerinizi büyük ölçüde hafifletecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir