PLC otomasyon uzmanı kursu her ne kadar son yıllarda
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Otomasyon Uzmanı Kursu Hakkında

PLC Otomasyon Uzmanı Kursu Hakkında

PLC otomasyon uzmanı kursu

Her eğitim kendi içinde ayrı bir önem taşır. Tüm bu eğitimlerin farklı farklı kesimlere hitap eden hedef kitleleri vardır. Son yıllarda özellikle öne çıkan kurslardan bir tanesi olan PLC otomasyon uzmanı kursu her ne kadar son yıllarda bu kadar popüler olsa da yıllardır konu ile alakalı olanların almış olduğu bir kurstur. Elbette ki PLC kursu alıyor olmak; beraberinde önemli kazanımları getirecek olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Zira hem ülkemizde hm de dünyada otomasyon sistemlerinin her geçen gün geliştiği biliniyor. Bu durum ise hiç şüphesiz PLC kursu alıyor olmayı çok daha önemli kılıyor.

Kavram olarak bakıldığında PLC sözcüğü İngilizce olarak programmable logic controller sözcüklerinin bir araya gelmesinden oluşur. Bu kavramları dilimize çevirdiğimizde ise programlanabilir mantıksal kontrol üniteleri anlamına gelir.

Eğitim İçeriğine Genel Bakış

Yukarıda verilen ifaden de anlaşılacağı üzere PLC otomasyon uzmanı kursu PLC ve bu alanda yapılacak otomasyon konusunda verilen bir eğitimdir. BU eğitimlerde öncelikle PLC kavramının ne olduğu öğretilir. Akabinde nasıl programlama yapılır öğretilir. Hangi PLC öğretiliyor ise o konuda bilgi verilir. Zira farklı firmaların farklı PLC üniteleri vardır ve her birinin farklı komut, kontrol üniteleri bulunur. Burada eğitimde ana mantık tüm PLC ürünleri için aynı olsa bile kodlama noktasında ciddi farklar olduğundan genelde bu eğitimlerde örneklem PLC üzerinden gidilir. Kontrol üniteleri, program yazılırken ortaya çıkabilecek sorunlar, zamanlayıcılar, donanım ayarları, ilgili cihazın donanım bilgileri ve kullanımı hakkında da bu kurslarda temel bilgiler. Adım adım verilen bir eğitimdir. Başlangıç ve ileri düzeyde gibi verilebilecek bir kurs programıdır.

Bu Eğitim Kimler İçindir?

PLC otomasyon uzmanı kursu ilgili üniversitelerin elektrik elektronik haberleşme mühendisliği ve benzer bölümlerinden mezun olanlar içindir. Ayrıca yine teknik okulları bitip bu alanda uzmanlaşmak isteyenlerin de katılması gereken bir kurs programıdır. Biz de bu alanda gerek başlangıç düzeyinde olanlara, gerek ileri düzeyde olanlara çok özel kurs programları sunarak, farklı gereksinimlere hitap ediyoruz. Bu alanda alanında donanımlı ve eğitimli uzmanlar ile çalışıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir