Özel PLC eğitim merkezi ile saha tecrübesine sahip mühendis
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PLC Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Özel PVC eğitim merkezi

Programlanabilir lojik kontrolcü demektir. Fabrikalardaki makinelerin çalıştırılıp durdurulması, taşıyıcı bant, robot gibi ekipmanların yönetilmesi için programlanmış cihazlara PLC cihazları denir. Bunlar hem insan gücünden tasarruf etmek, hem seri üretim sağlamak hem de hatayı minimuma indirgemek için kullanılır. Yapılması gereken iş sırasıysa bir program dahilinde cihaza yüklenir. Giriş ve çıkışları sayesinde alet kendine verilen komutları yerine getirir ve böylelikle üterim yapılmış olur. Özel PLC eğitim merkezi sayesinde bu cihazların programlanmasını ve PLC cihazlarına müdahale etmeyi öğrenmiş olursunuz. Teknolojik alanda yeniliklere uyum sağlamak isteyen firmalar açısından PLC sistemlerinin nitelikli bir şekilde hizmet gördüğü bilinmektedir. Bundan dolayı PLC sistemlerinin son derece işlevsel olduklarını söylemek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda özel PLC eğitim merkezlerinin de pek çok önemli kazanımı beraberinde getirdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

PLC Eğitim Merkezlerinde Neler Öğretiliyor?

Fabrikaların ana beynini oluşturan PVC cihazlarla ilgili, bilgilerin girişi nasıl oluyor, programlama ve veri çıkışları cihaza nasıl yükleniyor gibi bilgiler bu merkezlerde anlatılmaktadır. Sanayide kullanılan bütün sensorlu cihazların kullanımını, kontrollerin nasıl yapılacağını, PLC cihazlarının yönetilmesini ve yönlendirmesini uygulamalı bir şekilde kişilere gösteriliyor.

Özel PVC eğitim merkezi

Mezun olmuş mühendis adayları, ya da hala okumakta olan öğrenciler ve ya çalıştıkları bölüm elektronikle alakalı bir yer olan kişiler,  özel PLC eğitim merkezi olanaklarından faydalanarak bir fiil bu cihazların işlevsel durumlarını öğrenebilirler.

PLC Temel Eğitimi Nelerdir?

PLC ve Panel kullanım alanları ve teknolojisi PLC sisteminde kullanılan haberleşme protokolleri, güç panolarında ölçü aleti kullanımı, mühürleme ve kumanda devreleri, makine üretimde kullanılan sensor eğitimi gibi dersler bu eğitim merkezlerinde verilmektedir.

Verilen eğitimler, öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesi açısından uygulamalı yapılmalıdır. Özel PLC eğitim merkezi ile saha tecrübesine sahip mühendis ve teknik öğretmenlerden ders alarak, sizin de ileride bu işi yaparken bilgili olmanızı sağlayacaktır. Sizin ihtiyacınız olan, öğrenmeniz gereken konu üzerine yoğunlaşıp size tam anlamıyla öğrenme garantisi sunuyoruz. Eğer bir projeniz mevcutsa danışmanlık hizmeti de verebiliriz. Uzman bir kadro ile sizi buluşturuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir