Özel PLC kursu sayesinde PLC cihazları programlanabilir hale gelinecektir.
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Ne Demektir?

PLC Ne Demektir?

Özel PLC kursu

PLC programlanabilir mantıksal denetleyici anlamına gelmektedir. Özel makineler kullanılan fabrikalarda, bu makinelerin kontrolünü sağlayan, işlemlerini denetleyen büyük cihazlardır. Üzerlerinde birçok giriş ve çıkışları vardır. Elektrik panosunun daha büyüğünü düşünün. PLC ler bir fabrikanın işletim sistemidir. Giriş bilgileri bu makinelere yüklenir ve bilgiler taranarak çıkış bölümüne aktarılır. Fabrikalarda çok kısa zamanda seri ve kaliteli üretimi sağlar. Bu makinelerin yazılım uygulamaları kurslar aracılığı ile öğretilmektedir. Özel PLC kursu sayesinde PLC cihazları programlanabilir hale gelinecektir.

PLC Kursu konusu profesyonel bir süreci içerisine aldığı için bu kursu sunan kurumun; tecrübe birikimine sahip ve tam anlamıyla donanımlı olması da şart olmaktadır. Bununla birlikte personel yapısı itibariyle de yeterli donanıma sahip olması da şarttır.

Özel PLC kursu

PLC Kursuna Kimler Nasıl Katılabilir?

Yaş sınırı olmaksızın herkes bu kursa katılabilmektedir. Meslek lisesi ya da meslek yüksek okulu öğrencileri, mühendislik öğrencileri, elektrik ve elektronik konusunda çalışanlar, görüntü ses sistemleri ya da güvenlik kamerası üzerinde çalışanlar, fabrikalarda elektronik üzerine çalışanlar bu kursları tercih etmektedirler.

Kursun amacı, endüstriyel otomasyonda kullanılan PLC cihazlarının ve panelinin kullanılmasını ve programlamasını öğretmektir. Özel PLC kursu eğitim süresi, kurs yerine göre değişkenlik göstermekte olup ortalama 20- 30 saat sürmektedir. Eğitimler uygulamalı olarak verilmektir. Uygulamalı eğitim, öğrenilen bilgilerin unutulmaması ve hafızanızda kalıcı olmasını sağlaması açısından büyük önem taşımaktadır. Kurs sonunda sınava tabi tutulup kurs bitirme sertifikanızı alabilirsiniz.

Özel PLC Kursu Almak Neden Daha Avantajlıdır?

Elektrik ve elektronik ile ilgili bir işte çalışıyorsanız ya da o bölümleri okumakta iseniz, PLC cihazları ile alakalısınız demektir. Bu cihazların programlarının öğrenilmesi ancak bir kurs sayesinde olur. Teorik olarak eğitim almak için size ait bir bilgisayarınız ve PLC cihazınız olması gerekir. Bu cihazın donanımı nedir? Programlama mantığı nasıldır? Giriş çıkış sinyalleri nasıl ayarlanır? Bu gibi soruların cevaplarını öğrenirken aynı zamanda uygulama yapmanız gerekir.

Bu derslerin anlatımı ve öğretilmesi uzman bir kişi tarafından olmalıdır. Bu konuların öğrenilmesinde özel PLC kursu almalısınız. Biz sizlere % 100 uygulamalı eğitim sunuyoruz. Sizi teknolojik cihazlarla buluşturuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir