PLC kursu bu mikroişlem tabanlı cihaz hakkında gerekli olan bütün bilgileri
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Kursu Fırsatı

PLC Kursu Fırsatı

PLC kursu

Programlanabilir Mantıksal Denetleyici ifadesinin İngilizce karşılığı olan ProgrammableLogic Controller ifadesinin baş harflerinden PLC oluşmaktadır. Algılayıcılardan aldığı bilgileri kendine verile programa göre hızlıca işler. İşlemeyi çıkışına aktaran mikro işlem tabanlı bir cihazdır. PLC kursu bu mikroişlem tabanlı cihaz hakkında gerekli olan bütün bilgileri ve uygulamalı eğitimleri sunmaktadır.

PLC’nin kullanımından önce yardımcı röleler, zaman rölesi, sayıcılar gibi kumanda elemanları kullanılırdı. Kumanda elemanlarının birçoğu analog olarak çalışırdı. PLC cihazları ise sıralama, sayma, zamanlama ve benzeri birçok karmaşık işlemi kendine yüklenen yazılımlar sayesinde problemsiz gerçekleştirir. Endüstriyel sektörde PLC’ler otomasyon problemlerini daha güvenli ve daha hızlı çözdüğünden dolayı tercih edilir.

PLC Kursu Eğitimleri Şart mı?

Günümüzde otomasyon sistemlerinin beyni nedir diye sorulan soruya PLC olarak cevap alınacaktır. Özellikleri ve işlevsel fonksiyonları nedeniyle çok değerlidir. Marka ve modellerine göre birçok yapısal özellikler bulunan PLC’ler sektörde aktif olarak kullanıldığından eğitimlerinin alınması şarttır. Çalışma ortamında eğitimlerin verilmesi mümkün olmayacaktır.

PLC kursu

Şekil ve boyutları farklı olsa dahi kullanılan PLC’lerin çalışma prensipleri aynıdır. Bundan dolayı PLC kursu eğitimini alanlar her türlü PLC cihazını kullanabilir. Asgari gereksinime uygun PLC kullanılması maliyetleri düşüreceğinden daha çok tercih edilir. Kursa katılan bir kişi de asgari gereksinimleri karşılayacak PLC kullanımını ve daha fazlasını rahatlıkla yapabilir.

PLC Özellikleri ve Kurs Eğitimleri

PLC cihazlarının belli başlı özellikleri vardır. Bu özelliklerin başında çalışma gerilimi olarak anlatılan PLC’nin çalışma voltaj değeridir. Bir PLC’nin çalışması için 24 V / 240 V gereklidir. Kontrol sinyallarinde kullanılacak gerilim ve girişte bağlı ola sensörlerin çıkış gerilim değerleri, giriş-çıkış biriminin gerilim değerleri ile uyumlu olmalıdır.

Çıkış birimi tipi, giriş çıkış sayıları, program hafızası, giriş çıkış tipleri,  zamanlayıcı sayıcı adetleri, bağlanabilecek harici ünite tipleri ve sayısıgibi özellikler PLC kursu tarafından kursiyerlerimize öğretilmektedir. Günümüz itibariyle uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde PLC Kurs eğitimi vermek hususunda son derece uzman olan kurumumuz; donanımsal olarak da yüksek seviyede bir bilgi birikimine sahiptir. Bundan dolayı kurs faaliyetlerimizin başarılı bir şekilde sonuçlanıyor olması da gayet olağandır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir