PLC kursu programı nasıldır sorusu gündeme gelmektedir.
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Kurs Programı

PLC Kurs Programı

PLC kurs programı nasıldır

Endüstriyel tesislerde neredeyse bütün süreçlerin makineler üzerinden otomasyon işlemleri ile gerçekleşmesi süreci kolaylaştırmakla birlikte kontrol işlemlerini karmaşık hale getirmektedir. İşte bundan dolayı otomasyon sistemlerinin kontrolünü kolaylaştıran PLC programı geliştirilmiştir. Çeşitli firmalar tarafından PLC kursu hizmetleri farklı düzeylerde sağlanmaktadır. Bununla birlikte PLC kursu programı nasıldır sorusu gündeme gelmektedir.

PLC kurslarının temel işlevleri otomasyon işlemlerinde kullanılan elemanların tanıtılması, PLC programının tanıtılması, PLC programı işlevleri, PLC programı komutları, veri izleme ve uygulamalı örnekler olmaktadır. Yani PLC kursları belirtilen hususların detaylı incelenmesi ve düzeylere göre örneklerle kavranması çalışması olmaktadır.

 PLC kurs programı nasıldır

PLC Kurs Çeşitleri

PLC eğitimleri için çeşitli seviyelere göre kurs programları bulunmaktadır. PLC kontrole yeni başlayanlar için temel düzey ile giriş yapılmaktadır. PLC programı bilen ve geliştirmek isteyenler için orta düzey kurs programları bulunmaktadır. Ayrıca PLC programa hakim olup uzmanlaşmak isteyenler için ise ileri düzey PLC kursları verilmektedir. Bununla birlikte tarafımızca uygulamalı PLC kursları hizmeti de sunulmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile PLC kursu programı nasıldır konusuna çalışarak hazırlanmış olan zengin içeriklerimizle cazip fiyatlı hizmetler sunmaktayız.

PLC Kurs İçerikleri

PLC kursları içerikleri kurs türüne göre şekillenmektedir. Bununla birlikte genel olarak PLC kursu programını inceleyecek olursak;

 • Otomasyon sistemleri giriş ve çıkış elemanlarının tanıtılması
 • PLC programının tanıtılması
 • Giriş ve çıkış elemanlarının tanımlanması
 • Değişken tanımlama
 • Kodlama sistemleri
 • Program komutları
 • PID komut kullanımı
 • Zamanlayıcı ve sayıcıların işlevleri
 • Devre Dizaynı
 • PLC Konfigürasyonu
 • Veri Türlerinin okunması olarak öne çıkmaktadır.

Belirtilen işlemlerin yanı sıra eğitim düzeyine göre yapılan uygulamalar ve örneklerle pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Böylece PLC kursu programı nasıldır sorusu cevaplanmış olmakta ve içerikler ile ilgili bilgilendirme sağlanmaktadır. Otomasyon sistemlerini kolayca kontrol etmek isteyenlere sunulan cazip hizmetlerimiz için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Firmamızın sunmuş olduğu kurs programının son derece ideal olduğunu ve sorunsuz bir şekilde PLC kursu programının uygulanabildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Böylece firmamız nitelikli bir PLC kursu programının da adresi konumunda yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir