Endüstriyel sektör PLC kurs imkanları ile daha nitelikli
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Kurs İmkanları

PLC Kurs İmkanları

PLC kurs

PLC yani Programmable Logic Controller İngilizce ifadenin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı programlanabilir lojik kontrolcüdür. Fabrikalardaki üretim hatalarını oluşturan robotlar, pnömatik ekipman ve bant gibi makinelerin kontrolü için kullanılan özel bilgisayarlara verilen addır. Endüstriyel sektör PLC kurs imkanları ile daha nitelikli elemanlara kavuşacaktır.

PLC mekanizmalarının üzerinde giriş ve çıkış bağlantıları vardır. Bu bağlantılar sayesinde mikro işlem tabanlı cihaz çeşitli sensörlerden gelen verileri okur. Programında yer alan senaryoya göre motor sürücüler, solenoid valfler gibi çıkış birimlerinin kontrolünü gerçekleştirir. Kontrolün yanında diğer giriş, çıkış ve izleme birimleri ile haberleşmeyi sağlar.

PLC Kursu Avantajları

PLC kullanılmadan önce sektörlerde mikro kontrolcü kartlar kullanılırdı. Mikro kontrolcü kartlar ile PLC arasındaki en büyük fark daha ağır fiziksel şartlarda çalışabilir olmasıdır. PLC cihazları toz, nem, yüksek ısı, düşük sıcaklık, elektronik parazit, gürültü, mekanik titreşim ve darbe gibi olumsuz koşullarda aktif olarak çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

PLC kursLadder lojik kullanarak basit devreleri oluşturabilmek için PLC kurs avantajları değerlendirilmelidir. Basit devrelerin en temellerini start ve stop butonları ile motor çalıştırma, durdurma, sensör okuma, tek butonla motor çalıştırıp durdurma ve rölesi devreleri gibi örnekler oluşturmaktadır.

PLC Kurs Hizmetleri

Genellikle PLC kurslarında iki eğitim verilir. Verilen eğitimler temel seviyedeki PLC ve ileri seviyedeki PLC’dir. Temel eğitim kurslarımıza katılmak isteyenlerde ön şart aranmamaktadır. Hobi olarak elektronikle ilgilenen kişiler dahi temel seviye eğitimlerimize dahil olabilir. İleri seviyedeki PLC kursumuza ise temel seviyedeki eğitimi almış olanların katılması şartı aranır.

Kurs ders saati 20 ila 30 arasında değişir. PLC kurs derslerini alanlar programlanabilir kumanda cihazının yapısını ve fonksiyonunu öğrenir. PLC ile Kombinasyonel problem çözme tekniği, PLC otomasyonunda arıza arama, program yazılım şekilleri, Kurulum ve iletişim seçenekleri gibi bilgiler özel olarak hazırlanmış atölyelerde uygulamalı eğitimlerimizle elde edilir.  Şayet PLC kurs hizmetlerini profesyonel bir ekipten alacak olursanız; uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde bu hizmetlerden faydalanmış olursunuz. Bundan dolayı söz konusu kursun; alanında uzman olan bir ekip tarafından sunulması hayati derece önemli olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir