Aygıt, mikroişlemci tabanlıdır. Bu aygıtları PLC eğitimi alan kişiler
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Eğitimi Nedir Ne İçin Kullanılır

PLC Eğitimi Nedir Ne İçin Kullanılır

PLC eğitimi 

Özel bir bilgisayar olan PLC açılım olarak Programlanabilir Mantıksal Denetleyici anlamlarına gelmektedir. Kullanım amacı ise makinelerin denetimini ya da imalat hatlarını kontrolünü yapmaktır. Özel bir bilgisayar olması dolayısıyla işleyişi farklıdır. Algılayıcılardan temin ettiği bilgileri, kendine verilmiş programa uyumlu olarak işlemekte ve personele aktarmaktadır. Aygıt, mikroişlemci tabanlıdır. Bu aygıtları PLC eğitimi alan kişiler kullanabilmektedir.

Bu aygıtlara kontrol edeceği sistemlerinin işleyişine uyum sağlayarak programların girişi yapılır. programlar, cihazda giriş bilgilerini çok kısa sürelerde tarayıp doğru çıkış bilgilerini gerçek zamanlıya yakınlık derecesi yüksek olacak şekilde bir çalışma yürütürler. Mikroişlemcisi olması karmaşık sistemlerin programlanmasına imkan vermektedir. Diğer bilgisayarlardan en ayırt edici farkı, sinyal giriş çıkışlarının çalışma ve işlenme biçimleridir.

PLC Eğitimi Almak İçin yapılması Gerekenler

Kullanımda olan bilgisayarların çoğunun aksine bu özel cihazlarda pek çok giriş ve çıkışın olması sağlanır ve sıcaklık farklarına, titreşimlere, mekanik darbe ve elektriksel gürültülere karşı daha dirençli imal edilirler. Bu nedenle PLC eğitimi de önem kazanmaktadır. Diğer bilgisayarlardan farklı olması nedeniyle verilecek dersler de ona göre değişiklik göstermektedir.

Üretime katkı sağlayan bu cihazlar, üretim hızını ve otomasyonunu gerçekleştirmektedir. Süreç, hareket, sıra denetimi yaparak farklı veriler toplayabilmektedir. Üretimde oluşabilecek hataların kontrolünde kullanılır. Cihazların kullanımını öğretmek için çeşitli kurslar bulunmaktadır. Bu kurslarda sizlerle çok değerli bilgileri buluşturuyoruz.

PLC Eğitiminin Önemi

PLC aygıtları ilk yapıldığında, karmaşık durumdaki röle sistemlerini rahatlatmak için kullanılan basit işlemleri gerçekleştirmekteydi. Günümüzde çok fazla tercih edilen bu cihazların en önemli artısı, elektronik tasarıma gidecek zamanı en aza düşürmesi ve zor koşullara dayanıklı olmasıdır. Bu nedenle PLC eğitimi almak için kurslara başvurmak ve mümkünse pratikte çalışmak gerekmektedir. En nitelikli eğitimi sunuyoruz. Tecrübeli kadro ve ilgili personellerimiz ile tüm sürecin her alanında yanınızda yer alıyoruz.

PLC kursları konusundaki tecrübelerimizi kursiyerlerimize aktararak; son derece nitelikli bir şekilde bilgi birikimin oluşmasını sağlıyor. Bu sayede PLC konusunda tam donanımlı olmayı başaran kursiyerlerimiz PLC programlarında etkili bir şekilde var olabilmelerinin de yolunu açmış oluyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir