Tepe lambası ve mekanik aksamdan oluşan PLC eğitim seti HMI
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Eğitim Seti HMI

PLC Eğitim Seti HMI

PLC eğitim seti

Tepe lambası ve mekanik aksamdan oluşan PLC eğitim seti HMI, programlama becerisini kazandırmaya yönelik olarak oluşturulmuştur. Mekatronik bir deney setidir. Mekatronik denet seti ile analog giriş uygulamaları yapılabilir. Dokunmatik ekranlı PLC setinde 9 giriş ve 9 çıkış kullanılmaktadır. Tepe lambasının Multi ColorTechnology yani 5 farklı renk ve buzzer yani sesli ikaz özellikleri bulunmaktadır.

Sette 4o temel PLC ve HMI uygulamaları bulunmaktadır. Mekatronik yapıdaki PLC komutlarını gerçek mekanik üzerinde deneyerek tecrübe etmek imkanı vermektedir. Uygulama sırasında HMI uygulamaları ile birlikte PLC programı da gerçekleştirilir. Kişi orta seviyede PLC programlama becerisini elde eder.

Özellikleriyle PLC Eğitim Seti HMI

HMI veya PLC cihazı programlanabilmek için özel dönüştürücüye veya kabloya ihtiyaç duymaz. Çünkü cihaz USB ile programlanabilmektedir. PLC eğitim seti HMI cihazına hiç enerji vermeden dierk bilgisayardan program yüklenerek kullanılabilir. Online simülasyon imkanı bulunmaktadır. HMI ve PLC yazılımı tamamen ücretsiz olarak sunulur.

PLC birçok alanda yaygın olarak kullanılmaya başladı. Yaygın olmasına rağmen halen PLC sistemi insanlar tarafından çok bilinmemektedir. Üretiminde ve işletmesinde teknolojinin gelişmiş ürünü olan PLC’yi aktif olarak kullanmak isteyenler eğitim çalışmalarına katılmalıdır. Bireysel değil de profesyonel yardım alarak öğrenilmesi için eğitimler çok önemlidir.

PLC Eğitim Setinin Önemi

PLC cihazının sistemini öğrenmek ve ilerleme kaydedebilmek için eğitim mutlaka alınmalıdır. Programlama teknikleri programı ile çalışınca PLC programlama hakkında detaylı bilgi elde edilir. Eğitim merkezlerinde verilen bilgilerin ilerleyen zamanda kullanılabilmesi için kurumumuz dokümanları dijital ortamda kursiyerlerine vermektedir.

Pdf dokümanlara erişim sağlamak için eğitimsel e-kitaplara ulaşmak gerekir. Yapımında alüminyum profil ve özel sac kullanılan PLC eğitim seti kullanılarak daha faydalı çalışmalar ortaya koymak mümkün olur. Eğitim seti HMI Siemens, Delta ve Kınco olmak üzere 3 farklı modelden oluşur. PLC konusunda etkili dokümanlara sahip olmak elbette ki beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Bu durumun farklında olan firmamız; en güncek PLC dokümanlarının sunulması konusunda son derece iddialı bir konumunda yer almaktadır. Böylece firmamzı; sorunsuz ve yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde PLC eğitimini sunabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir