Özel PLC merkezi, fabrikalarda bulunan bütün cihazlara tamir
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Eğitim Merkezi

PLC Eğitim Merkezi

Özel PLC merkezi

PLC merkezlerinde panel sürücü, PLC operatör ve motor tamirleri yapılmaktadır. Ayrıca servis hizmeti, proje hizmeti ve robot satış hizmetleri verilmektedir. Endüstriyel otomasyon sektöründeki problemlere çözüm üretmek amacını gütmektedir. Özel PLC merkezi, fabrikalarda bulunan bütün cihazlara tamir, eğitim, proje, satış konusunda hizmet imkanı sunmaktadır.

PLC eğitim merkezinin tam olarak işlevinin ne olduğunu bilebilmek için öncelikli olarak PLC kavramının tanımı üzerinde durmak gerekmektedir. Zira ancak bu sayede PLC eğitiminin neden gerekli olacağı sorusuna da net ifadelerle yanıt verebilmek mümkün olmaktadır.

Tanım Olarak PLC Nedir?

Makinelerin çalışması için özel üretilmiş kumanda ve kontrol elemanlarıdır. Yardımcı röleler, zaman röleleri ve sayıcılar gibi kumanda elemanlarının yerine kullanılan, mikroişlemci cihazlardır. Zamanlama, sayma, sıralama gibi bütün işlemler yazılımla gerçekleştirilir. PLC ler içerisindeki yazılımla en zor, en karmaşık işleri bile kolaylıkla çözümlerler. PLC tozlu ortamlarda arıza yapma olanağı az olan bir cihazdır. Seri ve kaliteli bir üretimi kısa zamanda yaparlar. PLC ileri teknolojik donanımların içerisinde yer aldığı bir donanım olarak karşımıza çıkmaktadır.

PLC Merkezlerinde Neler Yapılıyor?

Fabrikalarda bozulan PLC cihazlarının tamirinin ve bakımının hizmetlerini yapmak gerekir. PLC merkezlerinde bunlar işverenlere sunulmaktadır. Eğitim verilerek bu cihazların bakımları öğretilmektedir. Ayrıca bu merkezlerde robot yapımı gerçekleştirilmektedir. Ürünlerin taşınması insan gücüyle yapılması zor olduğundan dolayı bu robotlarla taşınması sağlanmaktadır. Özel PLC merkezi robot teknolojisini günümüze uyarlamayı hedeflemektedir.

Özel PLC merkezi

PLC merkezlerinde eski makineler alınıp, günümüz teknolojisiyle donatılıp, modern hale getirilebiliniyor. Mühendislerin yapmış olduğu bu çalışma ile eski makineler içerisindeki ana kumanda sökülüyor, yerine yeni kontrol sistemi yerleştiriliyor. Proje ekibi ile bu işlemler yapılabilmektedir.

Bu merkezlerde satış pazarlamaya ve arge çalışmalarına önem verilmektedir. Birçok illere satışlar yapılmaktadır. Birçok markanın servis hizmetleri PLC merkezlerinde yapılmaktadır.

Özel PLC merkezi artık yeni ve daha işlevsel robot yapma işine yönelmiştir. Günümüz teknolojisinde robotlarla yapılan işler hem daha hızlı hem de daha ekonomik olacaktır. Merkezlerimizde sizlere her türlü bakım ve onarım işlemleri sunuyoruz. Sizleri modern makinelerle buluşturuyoruz. Uzman ekibimizle birlikte her türlü kolaylığı sizlere sağlamaktayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir