PLC eğitim deney seti konveyör bant, parça aktarma sistemi
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PLC Eğitim Deney Seti Hakkında Kısaca

PLC Eğitim Deney Seti Hakkında Kısaca

PLC eğitim deney seti

PLC deney seti veya PLC eğitim seti olarak bilinmektedir. PLC eğitim deney seti konveyör bant, parça aktarma sistemi, parça ayırma olmak üzere 3 ana bölümden oluşur. Deney seti kullanım amaçları, ileri seviyede PLC programlama ve mekanik hareketlerin diğer ekipmanlar üzerindeki etkisini anlamaya yardımcıdır. Mekatronik bir settir.

Eğitim deney seti taşlaşmış krom sacdan ve alüminyumdan imal edilmektedir. Set ile öğrencilerin ve alanda çalışanların otomasyon yazılımını kolay öğrenmesi hedeflenir. Cihazı kolay kullanmak ve endüstride yaygın olarak kullanılan ürünleri seçmeye uygundur. PLC,tarım, imalat sanayi, kimya sanayi gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bundan dolayı eğitim deney setleri önemli bir bilgi edinme kaynağı olmaktadır.

PLC Eğitim Deney Seti İçeriği

PLC cihazları endüstri sektöründeki genel uygulama alanları arasında sıra kontrol, üretim kontrolü denetimi, hareket kontrol ve veri yönetim alanları bulunmaktadır. Firma veya işletmedeki üretimin verimli olabilmesi için öncelikle çalışanların PLC eğitim deneyi seti gibi araçlarla PLC konusunda yeterli eğitim almaları gerekir. Eğitim seti içerisinde;

  • Dijital cihazlarda ve akıllı tahtalarda kullanıma uygun uygulama videoları
  • Örnek proje ve iş alıştırma uygulamaları
  • PLC ve operatör paneli Türkçe yazılımları
  • Parça besleme sistemi
  • Kapasitif, optik ve indüktif sensörlü parça ayırma ünitesi
  • Konveytör bant ünitesi bulunur.

PLC Eğitim Deney Setlerinin Özellikleri

Deney seti alüminyum ve taşlanmış krom sac kullanılarak imal edilmiştir. Her marka PLC bağlanabilir. Özel tasarım olup tamamen mekatronik yapıya sahiptir. Kolay taşınabilir olmasından dolayı zaman ve mekan sınırlaması olmadan kullanılabilir. % 100 gerçeklik yapısı bulunan deney eğitim seti pratik yapma imkanı sunar.

Firmamızın PLC eğitim deney seti fonksiyonları ayarlanabilir özellikte olup pratik imkanını kolaylaştırır. Günümüzde kolay tasarlanabildiği ve eski kumandalı sisteme göre daha güvenlikli olduğundan PLC kullanılmaktadır. Az yer tutan cihaz daha az arıza çıkarır. Arıza aralığı ortalama 8 bin saattir. Deney seti satın almak istiyorsanız; doğru adrestesiniz. Zira yeni nesil PLC eğitim setleri konusunda firmamız; uluslar arası kalite standartlarına uygun bir hizmet sunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir