PLC eğitim merkezi sektörde bu kadar ihtiyaç duyulan
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

PCL Eğitim Merkezi Hakkında

PCL Eğitim Merkezi Hakkında

Endüstrinin birçok alanında ve otomasyon sistemlerinin tasarımında Programlanabilir Lojik Kontrolör üniteleri kullanılmaktadır. Önemli işleve sahip olan kontrolör üniteler kısaca PLC olarak bilinmektedir. PLC eğitim merkezi sektörde bu kadar ihtiyaç duyulan üniteler hakkında bilgi edinilmesi ve uygulamalarla pratiğe dökülmesi için eğitimler vermektedir. Eğitimler temel ve ileri seviye olmak üzere genellikle iki şekilde gerçekleşir. Son zamanlarda PLC sistemlerinin gün geçtikçe yaygınlaşmasının doğal sonucu olarak bu tür eğitim merkezlerine olan ilginin de artmış olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde nitelikli bir şekilde PLC eğitimi veren merkezlerin bulunduğunu söylemek de mümkündür. PLC konusunda uzman kadrosuyla ve tecrübesiyle ön plana çıkan eğitim merkezimiz; nitelikli bir kursun verilmesi için tüm donanımlara sahip olmaktadır.

PLC, özellikle kumanda devreleri ile tasarımın güç olduğu sistemlerde rahatlıkla kullanılabilir. Kumandalı devre sisteminin giriş ve çıkış birimlerine kolayca entegre edilir. PLC sayesinde programda meydana gelen arıza hızlı bir şekilde tespit edilir. Arızayı hızlıca tespit edebildiğinden dolayı sistem tasarımında önemli avantajlar sağlar.

PLC Eğitim Merkezi Eğitimlerinin Amacı

PLC, soğutma sistemleri, tekstil makineleri, gıda makineleri ve daha birçok inotomasyon sistemlerinde kullanılır. PLC eğitim merkezi gerçekleştirdiği eğitimin türüne göre çeşitli amaçlara hizmet eder. Programlama ile ilgili verilen eğitimde PLC ve dokunmatik panellerin programlanması ile ilgili bütün bilgilerin edinilmesi amaçlanır.

PLC eğitim merkezi

Yurt içi ve dışında üretilen makinelerin %99’u PLC ve HMI dokunmatik paneldir. Bundan dolayı eğitimlerde PLC ve HMI dokunmatik panele daha çok yer verilir. Sektörde yaygın olarak uygulamalı mekatronik setler kullanıldığından eğitim merkezi yardımcı argüman olarak bu setleri ve daha çeşitli deney setlerini vermektedir.

PLC Eğitim Merkezinin Kazandırdıkları

Uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimlerle piyasada uzun yıllar içerisinde zorluklarla elde edilebilecek bilgilerin kısa bir süre içinde hızlıca verilmesi hedeflenir. Eğitim sırasında anlaşılır etaplarla uygulamalı öğretim gerçekleştirilir. Gıda, makine imalatı, tekstil ve daha birçok sektörde çalışmak için gerekli olan altyapı oluşturulur.

Kişi aldığı eğitimlerle PLC ve panel programını kendisi rahatlıkla yazabilir. PLC eğitim merkezi eğitimlerimizi alan katılımcı görev aldığı veya sestajer olarak bulunacağı işletmelerde direk çalışmaya başlayabilir. İş üretebilir bir seviyede iş başı yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir