Neden PLC dersi almalıyım sorusuna, kumanda ve otomasyon
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Neden PLC Dersi Almalıyım?

Neden PLC Dersi Almalıyım?

Neden PLC dersi almalıyım

Fabrikalarda, üretilen makinelerin kontrol edilebilmesi amacıyla kullanılan PLC otomasyon sisteminin temelini oluşturur. Açılımı programlanabilir lojik kontrolcü olarak yapılan PLC’nin, birden fazla giriş ve çıkışı vardır. Giriş uçlarına bağlanan sensörler aracılığıyla, gelen bilgiler belirlenen program çerçevesinde işlenerek sonuçların valf ve motor gibi çıkışa bağlı makinelere aktarıldığı bir mikrobilgisayar sistemidir. Neden PLC dersi almalıyım sorusuna, kumanda ve otomasyon sistemlerinde yoğun olarak kullanıldığı içindir.

Neden PLC dersi almalıyım

Elbette ki PLC dersi almanın beraberinde önemli kazanımları da getirdiği bilinmektedir. Ancak bu noktada söz konusu dersin alanında uzman olan ve profesyonel bir kalitede hizmet sunabilen bir kurum tarafından veriliyor olması da şart olmaktadır. Bu sayede nitelikli bir şekilde PCL dersi alınabileceği için PLC konunda donanımlı olmanız da mümkün olacaktır.

Bu sebeple PLC programına hâkim olmak için, kumandaların mantığını bilmek gerekir. Bir bilgisayara bağlı olarak çalışan PLC, programlandıktan sonra elektriğe bağlanır. Sıcaklık farklarına ve darbelere karşı dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen bir sistemdir. Neden PLC dersi almalıyım dersek, kısa sürede daha kaliteli ürün üretmek ve yapılabilecek hata oranını minimuma indirmek için diyebiliriz.

PLC Dersinin Okullarda Önemi

PLC kendine yüklenen sistem sayesinde, girilen bilgileri gözle görülemeyecek hızda tarayarak çıkış bilgilerini uygun şekle getirir. Trafik lambalarında da kullanılan PLC sayesinde otomatik olarak lambaların yanıp sönme zamanı ayarlanabilir. Her markanın kullandığı arayüzler bazı farklılıklar gösterir. Endüstride kullanılan yüzlerce röleli devreleri minimuma indirme kolaylığı sağlayan PLC ile zaman ve maliyetten de tasarruf yapılır.

PLC Programlama ve Yazılım Markaları

Her markanın kullandığı yazılımlar farklı olduğu için PLC Dersi almak gerekir. PLC dersi ile programlama mantığını ve veri komutlarının nasıl kullanılması gerektiğini uygulamalı anlatım ile öğrenebilirsiniz.  PLC de merdiven diyagramı ile programlama yapmayı ve işe uygun seçimi belirlemeyi öğrenirsiniz. Peki neden PLC dersi almalıyım sorusunun cevaplarından biri de geleceğin mesleği olarak görüldüğü için olur. Sektördeki PLC arayışlarınız için size Siemens markalı ürünleri sunuyoruz. Yıllardır piyasanın liderliğini kaptırmayan marka, kolay anlaşılabilir olması sebebiyle de alıcılarla buluşturduğumuz kaliteli ürünler sunar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir