Mekatronik PLC Deney Seti sunulan imkanlardan biridir.
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Mekatronik PLC Deney Seti Hakkında

Mekatronik PLC Deney Seti Hakkında

Mekatronik PLC Deney Set

1960 yılında Richard Morley tarafından tanıtılmış olan Türkçesi programlanabilir lojik kontrol cihazı olan Programmable Logic Controller kısaca PLC olarak bilinmektedir. Cihazın işleyişi, yazılımı ve daha birçok işlem için deney setleri ile çeşitli eğitimler verilmektedir. Mekatronik PLC Deney Seti sunulan imkanlardan biridir.

Mekatronik PLC Deney Seti baskı işlemi, parça aktarma sistemi, kesme ve delme makinası simülasyonu dışındaki sensör çeşitliliklerini ve kullanılma amaçlarını anlamak içindir. Mekanik hareketlerin ve mekanik ekipmanların diğer ekipmanlar üzerindeki etkisini anlamaya yarar. Aynı zamanda deney seti ileri seviyede PLC programlama yapmaya imkan tanır.

Mekatronik PLC Deney Setinin Bölümleri

Deney seti, katılımcı olan öğrenci, öğretmen ve meraklıların otomasyon yazılımını kolayca öğrenmesi, kullanması için endüstride yaygın kullanılan endüstri ürünlerinden seçilmiştir. Mekatronik PLC deneyseti 3 bölümden oluşur. Bölümleri;

  1. Aktarma
  2. Baskı sürücü
  3. Baskı sistemi

Deney setinin tamamının üretiminde taşlanmış krom sac ve alüminyum kullanılmıştır. Deney seti akıllı tahtaya uyumludur. Uygulamalı video eğitimleri vardır. Uygulamalar içerisinde örnek proje ve iş temrin uygulamaları bulunur. Türkçe PLC ve operatör paneli yazılımları ücretsiz sunulur. Her marka PLC’ye bağlanabilen sette pnömatik 3 eksen bulunur. Mekatronik baskı sisteminin bulunduğu setle Baskı, kesme ve delme makinesi simülasyonları gerçekleştirilebilir.

Mekatronik PLC Deney Setinin Özellikleri

İşlemci hızı farklı PLC modelleri vardır. Haberleşme olanakları olarak farklı imkanlar sunan PLC’de giriş ve çıkış modüllerinin elektriksel özellikleri dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Seçimde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise zamanlayıcı sayısı, program hafızası, program yedekleme olanağı ve dahili röle sayısıdır. Seçim kadar sistemi öğrenmek için eğitim ve deney setleri de önemlidir.

%100 gerçeklik özelliği bulunan mekatronik PLC deney seti kullanıcılarına rahat bir şekilde pratik yapabilme imkanı tanır. 4.3 inç HMI – Human Machine Interface renkli operatör paneli bulunur.  Setimiz özel tasarım olup kolayca taşınabilir.  Şayet deney seti satın alacaksanız ve PLC alanında sorunsuz bir şekilde hizmet sunmasını istiyorsanız, tam da yerindesiniz. Çünkü tecrübesiyle kalitesiyle ön planda yer alan kurumumuz; sizleri en nitelikli PLC deney setleriyle buluşturmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir