PLC dersleri sayesinde işlemci hakkında bilgi edinmek mümkün
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Kurs ve PLC Dersleri

Kurs ve PLC Dersleri

PLC dersleri

PLC tekniği endüstriyel uygulamaların her dalında yapılan genel amaçlı otomasyon ve kumanda çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Kullanıcılarına her türlü konuda çözüm sunan komple bir mikroişlemci tabanlı bir cihazdır. PLC dersleri sayesinde işlemci hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Endüstride kontrollü gelişim yaşanmaktadır. Yaşanan bu gelişim PLC’lerin gerçek konumunu belirlemede faydalı olmuştur.

Sektörde önceleri analog kontrol yapılmaktaydı. Zamanla elektronik kontrol sistemlerin yetersiz kaldığı fark edildi. Böylece analog sistemlerden dijital kökenli PLC sistemlerine geçilmiştir. Küçük hacimle fonksiyonlu işler başarabilmesi dijital sistemlerin daha aktif kullanılmasını beraberinde getirmiştir.

PLC Derslerinin Faydaları

Konvansiyonel sistemler sektörde yoğun olarak kullanılmıştır. PLC sistemi konvansiyonel sistemler ile karşılaştırıldığında ciddi avantajlar sağlamaktadır. Eskiden kullanılan sistemlerde yaşanan bazı zorluklar PLC ile aşılmıştır. PLC sistemlerinin sektörde kullanımının yaygınlaşması şarttır. Bunun için firmalar çalışanlarını PLC dersleri veren kurslara göndermeli ve eğitim aldırmalıdır. PLC sistemlerinin avantaj ve faydaları arasında;

  • Diğer sistemlere göre daha az yer kaplar, sistemin yer aldığı dolabın veya panonun ebatları küçülür
  • Sınırlı alanlarda kontrol mekanizması kurulmasını sağlar
  • Kablo maliyeti benzerlerine göre nispeten daha azdır
  • Diğer sistemlerdeki en küçük değişikliğin bile ağır bir yük olmasının önüne geçer

PLC dersleri

PLC Dersleri Nasıl Verilir?

PLC derslerini veren kurslar vardır. Bu kurslar genelde iki şekilde yapılır. Bunlar temel PLC eğitimi verilen kurslar ve ileri seviyede PLC eğitimi veren kurslardır. Kişilerin bilgi seviyeleri farklı olduğunda kurs eğitimlerimiz farklılık gösterir. Seviyesine göre kurslarda verilen PLC dersleri şöyledir;

  • Temel seviyede; PLC hakkında temel bilgi, PLC programlama, çevre dizaynı, programlamaya genel bakış, IO Inputs ve Outputs, Numaralandırma Sistemleri ve Veri Türleridir.
  • İleri seviyede; Sayısal Veri Kavramı, Aygıt, Zaman Kontrol Komutları, Sayıcı Fonksiyonu, Merdiven Mantığı, PLC Programı Yazmak, PLC Kullanarak Programınızı İndirme ve Test Etmedir.

PLC derslerini yüksek kalite standartlarında sunabildiğimiz için; sorunsuz ve uluslar arası kalite standartlarına uygun dersleri sizlerle buluşturuyoruz. Böylece sizi PLC konusunda iddialı konuma yükselterek; sektörde donanımlı bir hale getirmek noktasında oldukça önemli bir işlevi de yerine getiriyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir