Gürçelik Olarak Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz

Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz

Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2019 Yılı İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu ve İMES OSB ortaklığı ile yürütülen proje kabul edilmiştir. TR42-19-MESLEK-0032 kodlu “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” başlıklı proje firma desteklidir. Gürçelik Akademi olarak bizde Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz.

21.10.2019 tarihinde yapılan Proje Tanıtım Toplantısına, Körfez İlçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fiğlalı, İMES Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, İMES Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Onur Kesici katılmıştır. Aynı zamanda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Vekili Devrim Şavlı ve Uzman Merve Çalhan, Eurotray firmasından Eser Kaya, Kayse firmasından Yunus Özcan, akademisyenler, öğrenciler ve firmamız adına Fatih Demirkol ve Aziz Ceylan açılışa iştirak etmiştir.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİN TEDARİK EDİLECEK SİSTEMLER

Proje ile bilgisayar okul laboratuvarları revize edilecek ve ihtiyaç duyulan son sürüm yazılımları uzun süre çalıştırabilecek kapasiteye erişecektir. Endüstri 4.0 eğitim seti, Endüstriyel Robot Kol, son versiyon PLC ve Paneller tedarik edilecek ve öğrencilerimize Ürün Yürütme Sistemi-Manufacturig Execuion System-MES, Nesnelerin İnterneti -Internet of Things-IoT, Büyük Veri -Big Data- , Radyo Frekanslı Tanıma Radio Frequency Identification- RFID , sanal gerçeklik, robot kollar ile üretim konuları öğrencilere öğretilebilecektir.

Proje; çalışma grubunun oluşturulması, satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi, laboratuvarların oluşturulması, eğitimcilerin eğitimi, eğitim dokümantasyonunun oluşturulması, öğrenci eğitimlerinin gerçekleştirilmesi, çalışma sonuçları ile akademik yayın yapılması ve müfredat değişiklik önerisinin senatoya aşamalarından oluşmakta olup, Gürçelik Akademi olarak 1 yıl sürecek projenin tüm aşamalarında görev üstlenmiştir. Proje kapsamında eğitimcinin eğitimi, öğrencilerin eğitimi, ders dökümanı hazırlanması, toplantıların organizasyonu, staj ve istihdam imkanı gibi katkılar sunulacaktır.

# Kocaeli Üniversitesi Projesinin İştirakçisiyiz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir