Kocaeli Üniversitesi Heyeti Firmamızı Ziyaret Etti - Gürçelik Akademi
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Kocaeli Üniversitesi Heyeti Firmamızı Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Heyeti Firmamızı Ziyaret Etti

İştirakçisi olduğumuz Doğu Marmara Kalkınma Ajansı “İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu” projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi heyeti firmamızı ziyaret etti. Heyette Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif ÖĞÜT, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel, Elektronik Teknolojisi Öğr. Gör. Gülten Yılmaz ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü altında Mekatronik ve Elektronik Teknolojileri öğrencileri yer aldı.

Birimler Ziyaret Edildi

Ziyaret kapsamında firma AR-Ge Merkezi, Makine İmalat Alanları ve Otomasyon Sistem İmalat alanları ziyaret edilmiş ve katılımcılara “Ürün Tasarımı ve İmalatı Teknolojileri” konusunda bilgi verilmiştir. Makine İmalat Müdürümüz Aziz Ceylan, heyete Gürçelik Şirketler Topluluğu’nun ürettiği makineler, hizmet verilen sektörler ve firmalar, üretilen makinelerin teknolojileri hakkında sunum yapmıştır. Sunumu takiben AR-GE Merkezi ziyaret edilmiş ve çalışmalardan örnekler sunulmuştur.
Makine İmalat Alanı’nda Seçkin Taş, CNC tezgahlar, freze ve tornalarda yapılan talaşlı imalat çalışmalarından örnekler sunmuştur.

Ziyaret Kazanımları

Otomasyon Sistem İmalat Alanında Fatih Demirkol, Seçkin TAŞ ve Emrah Aydın iş istasyonları üzerinde, Pano Montajı, Hidrolik-Pnömatik Sistemler, Programlanabilir Lojik Kontrolörler, Sensör Teknolojileri, Endüstriyel Robotlar, Servis Robotları, Görüntü İşleme Teknolojileri, imal edilen eğitim setlerinin tanıtımını yapmıştır. Akademi faaliyetlerinden PLC Eğitimi, Hidrolik Pnömatik Eğitimi, Görüntü İşleme Eğitimi gibi konularda bilgi verilmiştir.

Çelik Öğrencilerle Yol Haritasını Paylaştı

Ziyaretin sonunda Gürçelik Makina Satış ve Satın Alma Müdürü Ersan Çelik ile de kısa bir sohbet etme fırsatı bulan heyet, Çelik’ten sektör ve çalışma alanlarıyla ilgili detaylı bilgi almıştır. Çelik makina imalat sektörünün Türkiye’nin lokomotif sektörü olması gerektiği, yılların tecrübesi ile imalat alanında know how birikimimizin üst düzeye ulaştığı, mevcut teşvik ve vizyonel yaklaşımların firmamızı daha girişken, daha yaratıcı olmaya zorladığını ifade etti.

Çelik Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının sorularını cevapladı. Çelik Üniversite Sanayi işbirliğine önem verdiklerini ve Kocaeli Üniversitesi Marka Projesi iştirakçisi olmalarının bunun en önemli göstergesi olduğunu söyledi. Staj ve istihdam alanında çalışanların ağırlıklı Üniversite mezunu olması hedeflediklerini ifade eden Çelik öğrencileri staj için Gürçelik Gruba davet etti.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret son buldu.

# Kocaeli Üniversitesi Heyeti Firmamızı Ziyaret Etti

Gürçelik Akademi bir Gürçelik Grup firmasıdır.