uygulamalar yapmak isteyen bireyler ileri seviye PLC kursu eğitimlerine
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

İleri Seviye PLC Kursu Eğitiminin Amacı

İleri Seviye PLC Kursu Eğitiminin Amacı

ileri seviye PLC kursu

PLC, Programlanabilir Mantıksal Denetleyici anlamına gelen Programmable Logic Controller’in kısaltılarak söylenmesidir. Mikroişlemci tabanlı bir cihazdır. Algılayıcıdan aldığı bilgiyi kendine yüklenen programa göre çok hızlı bir şekilde işlemektedir. PLC hakkında bilgi edinmek, uygulamalar yapmak isteyen bireyler ileri seviye PLC kursu eğitimlerine tabi olmaktadır.

İleri seviyedeki PLC eğitimini alabilmek için temel bilgilere sahip olma ön koşulu aranır. İleri seviyedeki kursu tamamlayanlar; portal programını kullanır, temel PLC komutlarını bilir, modülleri tanır, program bloğu mantığını kavrar, aritmetik işlemler komutlarını uygular,analog işlemlerin kapsamını kavrar ve PLC ile ilgili daha birçok bilgiye ve uygulamaya hakim olur.

İleri Seviye PLC Kursu Ne Kadar Sürer?

Aldığı bilgiyi işleyerek sonuçlarını iş elemanlarına aktaran mikrobilgisayar sistemi günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Bundan dolayı ileri seviye PLC kursunun eğitimlerini almak sektörde birçok kapının açılmasına sebep olmaktadır. Mesleki ve Teknik Eğitim ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda PLC kursu almış meslek dersi öğretmenlerine ihtiyaç vardır.

Endüstriyel Otomasyon İle Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında görev yapan öğretmenler 30 saatlik PLC kursu eğitimlerini aldıklarında okullardaki derslere girip öğrencilere eğitim verebilmektedir. Kursun eğitimini alanlar işe uygun PLC seçimini yapabilir, PLC’de merdiven diyagramı ile programı doğru kullanabilir.

İleri Seviye PLC Kursu Uygulaması Hakkında

Temel PLC bilgisine sahip olanlar ileri seviyedeki kursun eğitimlerini alabilir. Özellikle Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon dersi öğretmenleri için ileri seviyedeki eğitim çok önemlidir. Eğitimlerin büyük bir kısmı laboratuvar ve atölye ortamında gerçekleşmektedir. Eğitim ortamında bilgisayar, PLC, PLC cihazlarına bağlanabilecek uygun modelde dokunmatik ekran gibi bütün malzemeler hazırdır.

Kurumumuzdaki ileri seviye PLC kursu program konusunda uzman kişiler tarafından verilmektedir. Ayrıca Endüstriyel Otomasyon ve Elektrik – Elektronik alanlarındaki hizmet içi eğitimler için özel eğitimcileri görevlendirmekteyiz.

İleri seviyedeki PLC kurs programımızı tamamladıktan sonra PLC alanında uzmanlaşmış ve temel dinamiklere hakim bir kursiyer olarak mezun olacaksınız. Böylece kendini geliştirmek noktasında önemli bir kazanım elde ederek; PLC alanındaki bilgi ve becerilerinizi de ileri seviyelere taşımış olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir