Pnömatik elektropnömatik kursu, otomasyon sistemlerinde
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Elektropnömatik Kursu

Elektropnömatik Kursu

Pnömatik elektropnömatik kursu

Pnömatik elektropnömatik kursu, otomasyon sistemlerinde pnömatik ve elektopnömatik devre elemanlarının bağlantı, montaj, kurulum, işletim, bakım ve onarım gibi işlemlerini yapacak veya yapan kişiler için yapılan mesleki kurslardır. Kursun birincil amacı pnömatik ve elektropnömatik sistemlerin kullanılmasında yeterlilik sağlayacak bilgi ve beceriyi oluşturmaktır. Kısaca elektropnömatik devreleri tanıtılarak, devrelerin nasıl kurulacağı öğretilir.

Kurs sonunda katılımcılar iş güvenliği kurallarına ve TSE standartlarına uygun olarak araç gereç seçimi yapabilecek ve elektropnömatik devreleri kurup çalıştırabilecek seviyeye gelirler. Temel olarak elektropnömatik devre şeması çizimi ve bir şema üzerinden elektropnömatik devre uygulaması yapma yeterliliği de kazanılmış olur.

Pnömatik elektropnömatik kursu

Elektropnömatik Kursu Kimler Almalıdır?

Mesleki ve teknik eğitim alan lise, ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilerin teknik bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, mesleki yeterlilikleri için elektropnömatik kursu gereklilik gösterebilir. Endüstriyel olarak otomasyon, uydu sistemleri, mekatronik, kontrol sistemleri, görüntü ve ses sistemleri, oto elektrik, PLC programla, kamera ve güvenlik sistemleri alanlarında çalışanlar veya çalışmak isteyenler elektropnömatik kursunu almalıdır. Mesleki yeterlilik açısında fabrikalarda benzer dallar üzerinde çalışan teknisyen ve mühendislerin bu kursu almaları onlar için oldukça faydalı olacaktır. Aynı zamanda elektronik ile hobi olarak ilgilenenler de bu kursu alıp kendilerini bu konu üzerinde geliştirebilirler.

Elektropnömotik Kursu Konuları

Elektropnömatik kurslarında temel olarak bir yeterliliğe gereksinim duymazsınız. Kursta öncelikli olarak temel bilgiler verilmektedir. Elektropnömatik sistemlerine giriş, elektrik bilgisi, manyetizma, temel devre elemanları ve tasarımı, DC ve AC gerilim ölçme, sensörler, zaman algılayıcılar gibi temel elektropnömatik bilgisi kazandırılmaktadır.

Temel elektropnömatik kursu yanında ileri seviye kurslar ile bu dalda ilerlemeler sağlanabilmektedir. Eğitimlerimizde gerekli dokümanlar ve materyaller kullanılarak konun iyi kavranması sağlanmaktadır. Alanında deneyim sahibi uzman eğitmenlerden alacağınız kurslarla istediğiniz yeterliliklere ulaşabilirsiniz. Kurumumuz farklı kurs programları ile okuyan ve çalışan kursiyerlere kolaylıklar sağlamaktadır. Şayet elektropnömatik alanında nitelikli bir şekilde kurs görmek istiyorsanız; mutlaka ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer almanız şart olmaktadır. Ancak bu sayede profesyonel manada nitelikli bir şekilde kurs hizmeti alabilmeniz de mümkün olacaktır. Bu kapsamda firmamız; oldukça nitelikli bir hizmetle sizleri buluşturmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir