Elektropnömatik deney seti ile öncelikle temel seviyede
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Elektropnömatik Deney Seti

Elektropnömatik Deney Seti

Elektropnömatik deney seti

Pnömatik sistemlerin ve elektrik teknolojisinin bir arada kullanıldığı sistemlere elektropnömatik denir. Pnomötik sistemeler hava veya gaz basıncını enerji kaynağı olarak kullanırlar. Elektrik teknolojisi ile bir araya geldiğinde bu entegre sistem mekanik hareketi otomasyonla birleştirerek endüstride ucuz ve güçlü bir üretim süreci oluşturur. Bu teknolojilerin kullanılmaya başlaması üretimde, enerji tasarrufu, üretimin sürecinin kısalması gibi avantajları da beraberinde getirmiştir. Elektropnömatik deney seti ile öncelikle temel seviyede pratik yapma olanağı doğmaktadır.

Elektropnömatik eğitim setleri genel olarak pnömatik, elektropnömatik ve PLC sistemleri konusunda beraberce eğitim verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Yapılacak uygulamalar ile temel düzeyden başlayarak ileri düzeye doğru eğitim verilebilir.

Elektropnömatik Deney Setlerinin Özellikleri

Farklı seviyelerdeki uygulamalar için basit devrelerden başlayarak karmaşık devrelere doğru kullanılabilecek nitelikteki elektropnömatik deney seti, değiştirilebilir ve geliştirilebilir elemanlardan oluşmaktadır. Deney setinde endüstriyel elemanlar kullanılarak daha gerçekçi bir eğitim sağlanmaktadır. Deney setindeki ürünler bağlantı aparatları ile kolayca takılabilirler. Pano, masa, aparatlar yalıtkan madde ile kaplıdır ve tam güvenliklidir. Deney masası üzerinde öğrenciler rahatça çalışma imkânı bulurlar. Eğitimciler ve öğrenciler tarafından kolayca kullanılabilir. Genel olarak dört ya da altı kişi tarafından aynı anda kullanılabilir. Deney setleri CE normlarına uygun olarak üretilmektedir. ISO standartları belgeleri mevcuttur. Yüksek güvenlik ve kalitede üretilen setler oldukça uzun ömürlüdür.

Elektropnömatik Deney Setleri Modelleri

Temel seviye ve ileri seviye elektropnömatik deney seti olmak üzere veya çantalı ve masalı deney seti olarak tasarlanmışlardır. Firmamız tarafından tasarlanan ve üretilen deney setlerine istenilen paneller eklenebilir. Bazı setlerin kullanımı için uygulama masası ve kompresör gerekmektedir. Bu setler ile elektropnömatik ve pnömatik devre uygulamaları, PCL uygulamaları, kontrol paneli uygulamaları, valf uygulamaları, basınç uygulamaları çalışılabilir. Firmamız tarafından tasarlanan setlerde endüstriyel ürünler seçilerek öğrencilerin mesleki yaşantıları için bir adım önde olması sağlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir