Görüntü İşleme Eğitim Seti Hizmetinizde - Gürçelik Akademi
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Görüntü İşleme Eğitim Seti

Görüntü İşleme Eğitim Seti nesnelerin denetimi, konum/yön ve ölçümlerinin tespit edilmesi amacı ile tasarlanan kompakt kamera ve kontrolör sistemidir. Tüm makine ve robotlarla entegre çalışabilir. Görüntü İşleme Deney Seti Omron markası güvencesi ile daha fazla verimlilik ve daha az maliyetle hizmetinize sunulmuştur.

Görüntü-İşleme-Deney-Seti-1-1
Görüntü-İşleme-Deney-Setimiz

Görüntü İşleme Eğitim Seti temel özelliklerinden biri, vizyonel görüntü algoritmasıdır. Shape Search III adlı verilen gelişmiş, sezgisel yönü çok ileri düzeyde olan program; kalitesiz aydınlatma, odaklanmamış, döndürülmüş/rastgele konumlandırılmış/çakışan hedef nesneleri gibi zor görüntüleme koşullarında dahi daha hızlı ölçüm yapabilmenizi ve daha kesin ölçümler alabilmenizi sağlayacaktır. Dört çekirdekli işleme ve hızlı EtherCAT özelliklerine sahiptir ve Sysmac Studio Otomasyon yazılımıyla tamamen uyumlu olması ek avantaj sağlar.

Hareket kontrolörleri, PLC’ler ve robot teknolojisi ile kusursuz uyumiçin özel olarak tasarlanmış FH Görüntü Sistemi, yüksek hızlı makine imalatı yapan üreticilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılar. Sistem ayrıca, kolay özelleştirme ve HMI entegrasyonu için PC tabanlı bir görüntü sisteminin esnekliğini sunar.

Yüksek hızlı görüntü girişi

Görüntü işlemede teknolojilerinde kamera çözünürlüğü artmaya devam etmektedir. Bu nedenle, Görüntü İşleme Deney Setimizde makinenizin hızına ayak uyduracak yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü görüntülerin giriş ve transfer sürelerini azaltılmıştır. Daha fazla kamera ve daha yüksek çözünürlükle bile yüksek hızlı görüntü girişi, iş hacmini artırmaya yardımcı olur.

Gerçek zamanlı görüntü transferi

Yüksek çözünürlüklü kameralar ile transfer ve veri girişi engellerine neden olabilen büyük boyutlu görüntüler elde edilir. Bu nedenle, FH Serisi Kontrolörlerde büyük boyutlu görüntü verilerinin, birden fazla kameraya dahi gerçek zamanlı transferini gerçekleştirecek daha hızlı, çok hatlı bir görüntü veri yolu mevcuttu. Daha büyük verilerin transferi için görüntü çözünürlüğünü düşürme sorununa çözüm sunar.

SQL veri tabanıyla gerçek zamanlı iletişim

Sysmac, SQL gibi veri tabanlarıyla gerçek zamanlı iletişim kurabilir. Bir sunucuda sorun yaşanması, sunucuya ulaşılamamsı anlamına gelir. Bu durumda sistem verileri otomatik olarak dahili belleğe kaydeder. Sistem veri tabanlarıyla yüksek hızda [1000 tablo öğesi/ 100 msn] çalışır ve verilerin server üzerinde big data alanında toplar.

Gürçelik Akademi bünyesinde Görüntü İşleme Eğitimi alarak elemanların görevlerini ve sistemin çalışmasını öğrenebilisiniz

Gürçelik Akademi bir Gürçelik Grup firmasıdır.