Deney Setlerimiz Senegal'de Sergilenecek - Gürçelik Akademi
0262 644 1215
info@gurcelikakademi.com

Deney Setlerimiz Senegal’de

Deney Setlerimiz Senegal’de

deney-setlerimiz-senegalde
Gueye Deney Setlerimizi İncelerken

Senegal İzmir Fahri Konsolosu Naby Gueye, Gürçelik Otomasyon ve Akademiyi ziyaret ederek eğitim setlerimizi yerinde inceledi. Ziyarette Fatih Demirkol, Kumanda, PLC, İnverter, Kompanzasyon ve Görüntü İşleme ve Pnömatik Eğitim Setlerini tanıtı. 2020 yılı içinde Deney Setlerimiz Senegal’de sergilenmesi ve distribütörlük verilmesi ve talebe göre deney seti ihracatı yapılması konusunda anlaşıldı.

Kumanda setlerinin CE belgeleri, güvenli çalışma özellikleri, kullanım kılavuzları ve uygulama föyleri, garanti koşulları ve süreleri konularında bilgi paylaşıldı. Sistemlerin Senegal’e nakli ve fuarlarda sergilenmesi için görevlendirilecek personel listesi hazırlandı.

Gueye Senegal eğitim sistemi hakkında bilgi verdi; Senegal’deki eğitim sistemi Fransız eğitim sistemi modellenerek oluşturulmuştur. Devlet her vatandaşın eşit ve ücretsiz eğitime ulaşmasından sorumludur. Senegal’in eğitim anlamında en büyük sıkıntısının ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca yasal olarak eğitim zorunlu olsa da halkın çocuklarını okula göndermeyerek sistemin dışında bıraktığını ifade etmiştir.

Senegal’de aşağıda listelenen 5 adet üniversite bulunmaktadır. 2000 yılından itibaren akademik anlamda gelişme olmasına rağmen Senegal’de akademik düzeyde eğitim büyük sorunlarla karşı karşıyadır.

Gueye: kaynaklara erişimin sınırlı olduğu ülkede Gürçelik Akademi düzeneklerinin büyük bir açığı kapatacağı konusunda oldukça kararlı. Deney Setlerimiz Senegal’de bölgenin kalkınmasına önemli katkı sunacak ve teknolojik altyapılarının kurulması ve gelişmesi açısından sosyal anlamda da işlevleri olacaktır.

Batı Afrika’nın incisi Senegal’in 15.854.000 nüfusunun 6.800.000’i eğitim yaşı olan 0-14 yaş grubundadır.

Senegal Üniversiteleri

Alioune Diop ÜniversitesiBambey2004 (2007 açıldı)
Cheikh Anta Diop ÜniversitesiDakar24 Şubat 1957
Gaston Berger ÜniversitesiSaint Louis17 Aralık 1990
Thies ÜniversitesiThies2007
Ziguinchor ÜniversitesiZiguinchorŞubat 2007

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir